دانی چی! بررسی محصولات ، معرفی محصولات و خدمات جدید ، آموزش های جالب

معرفی و آموزش بازی دسته جمعی استوژیت

معرفی و آموزش بازی دسته جمعی استوژیت همراه با راهنمای صوتی

در بازی دسته جمعی استوژیت تعبیر کنید و امتیاز بگیرید! در پست های قبلی دانی چی! به شما بازی دسته جمعی پایاپای از نشر هوپا را معرفی کردیم و در این مطلب قصد داریم تا شما را با یکی دیگر از بازی های دسته جمعی هوپا به اسم استوژیت آشنا کنیم.

پکیج بازی دسته جمعی استوژیت
پکیج بازی دسته جمعی استوژیت

استوژیت را می توان از بازی های بسیار سرگرم کننده دسته جمعی دانست که میتواند به راحتی جمعی تا ۸ نفر را برای مدتی سرگرم کند و اوقات خوشی را برای شما فراهم کند. بازی دسته جمعی استوژیت که نمونه ایرانی شده بازی دیکسیت می باشد توسط نشر هوپا در ایران تولید شده است و خوشبختانه علاوه بر وفاداری به نسخه اصلی بازی ، هوپا با خلاقیت و تغییرات جزئی توانسته است استوژیت را به خوبی پیاده سازی و تولید کند.

ماجرای بازی دسته جمعی استوژیت

در توضیحات بازی آمده است که تعبیر کننده خواب های پادشاه که استوژیتاک اعظم نام دارد در حال ترک قصر می باشد و قرار است کسی جای او را بگیرد . حال این شما و دیگر بازیکنان هستید که باید برای گرفتن این مقام عالی با هم رقابت کنید و عنوان استوژیتاک اعظم را به دست آورید!

معرفی اجمالی بازی دسته جمعی استوژیت

استوژیت در سال ۱۳۹۳ توسط نشر هوپا از نسخه اصلی این بازی با نام دیکسیت که در سال ۲۰۰۸ میلادی به بازار عرضه شده بود در ایران تولید شد. این بازی که در ردیف بازی های پارتی گیم یا دسته جمعی قرار می گیرد با امتیاز ۱۶۳ کلی و ۱۴ در بازی های دسته جمعی توانسته طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کند. اگر تا به حال استوژیت را بازی نکرده اید یا در بازی های دسته جمعی تجربه ای ندارید پیشنهاد می کنیم در ادامه با دانی چی همراه باشید تا با این بازی دسته جمعی باحال و جالب بیشتر آشنا شوید.

نحوه بازی استوژیت

استوژیت دارای ۹۶ کارت با تصویر های مختلف و جذاب می باشد که هر کدام از این کارت ها نشان دهنده یکی از خواب های پادشاه می باشد. آغاز بازی به این گونه می باشد که کارت ها را مخلوط کرده و به هریک از بازیکنان ۶ عدد کارت می دهیم. هر یک از بازیکنان مهره رنگی خود را انتخاب کرده و آن را ابتدای صفحه بازی قرار می دهد. کارت های امتیاز دهی نیز بر اساس رنگ مهره هر بازیکن بین بازیکنان تقسیم می شود.

کارت های تصویر بازی دسته جمعی استوژیت
کارت های تصویر بازی دسته جمعی استوژیت

حال یکی از بازیکنان به قید قرعه و یا به انتخاب دیگر بازیکنان بازی را شروع می کند و یکی از کارت های خود را تعبیر می کند. در اینجا می توانید تعیین کنید هر یک از بازیکنان که زودتر چیزی راجع به کارت پیش رویش به ذهنش رسید شروع کننده بازی باشد و بعد از آن به صورت ساعت گرد نوبت به دیگر بازیکنان برسد. بعد از اینکار باقی بازیکنان باید در کارت هایشان شبیه ترین کارت به شعر، جمله و یا هرآن چیزی که تعبیر کننده گفته است را انتخاب کنند و به صورتی که دیگر بازیکنان نبینند کارت را به بازیکن بدهند. در تمام طول بازی باید حواستان به این موضوع باشد که بازیکنان دیگر نتوانند کارت هایی که در دست دارید را ببینند. بعد از آنکه تمامی بازیکنان کارت خود را تحویل دادند، بازیکن تعبیر کننده کارت ها را مخلوط کرده و از طرفی که تصویر آن مشخص است بر روی زمین قرار می دهد.

صفحه بازی دسته جمعی استوژیت
صفحه بازی دسته جمعی استوژیت

به این نکته توجه داشته باشید هنگامی که می خواهید یکی از کارت ها از میان ۶ کارتی که در دست دارید را تعبیر کنید ، میتوانید از شعر ، ضرب المثل ، کلمه ، جمله و یا حتی پانتومیم برای اینکار استفاده کنید. ولی بازیکن باید متوجه این نکته باشد که تعبیر او از کارت نباید خیلی آسان باشد که همه بازیکنان به راحتی بتوانند کارت مورد نظر او را تشخیص دهند و از طرف دیگر نباید آنقدر هم سخت باشد که هیچ یک از بازیکنان نتوانند کارت را تشخیص دهند زیرا در این دو صورت هیچ امتیازی به بازیکن اصلی و دیگر بازیکنان نخواهد رسید.

نکته ای که در این مرحله باید به یاد داشته باشید این است که در انتخاب کارتی که میخواهید به تعبیر کننده تحویل دهید نهایت سیاست و خلاقیت را به کار ببرید زیرا شما با این کار می توانید رای های دیگران را برای خودتان جمع کنید و از این طریق بر امتیازهایتان بیافزایید.

نحوه امتیازدهی در بازی دسته جمعی استوژیت

بعد از آنکه تعبیر کننده تمامی کارت ها را بر روی زمین و در بالای هر یک از اعداد ۱ تا ۸ که بر روی صفحه بازی مشخص شده است قرار داد ، نوبت به امتیاز دهی می رسد. در این مرحله هر یک از بازیکنان عدد تصویری را که فکر می کنند مربوط به کارت تعبیر کننده است را بدون اینکه دیگر بازیکنان ببینند به بازیکن اصلی تحویل می دهند.حال این بازیکن هر کارت امتیاز دهی را بر روی شماره مورد نظر قرار می دهد.

کارت های امتیازدهی بازی دسته جمعی استوژیت
کارت های امتیازدهی بازی دسته جمعی استوژیت

خب حالا فرض کنید ما ۸ بازیکن داریم که یک نفر از آنها تعبیر کننده است و چون او کارت مورد نظر را انتخاب کرده است نمی تواند رای دهد و ۷ بازیکن دیگر رای خود را به او داده اند. حال ۸ کارت تصویر دور صفحه بازی چیده شده است که زیر هر یک از آنها شماره ای مشخص است . برفرض شماره کارتی که مورد نظر تعبیر کننده می باشد ۳ است و کارت های دیگر بازیکنان از ۱ تا ۸ . کارت تصویر شماره ۳ تعداد ۴ رای دریافت می کند و این یعنی ۴ نفر از بازیکنان کارت تصویر درست را تشخیص داده اند ، از طرف دیگر کارت شماره ۸ به علت اینکه شباهت زیادی که به جمله، شعر یا چیزی که تعبیر کننده گفته است ۳ رای میگیرد و کارت شماره ۵ نیز یک رای.

در این حالت از آنجایی که کارت تصویر بازیکن تعبیر کننده ۴ رای به خود اختصاص داده است ۳ امتیاز کسب می کند و تمامی ۴ بازیکنی که به او رای داده اند نیز ۳ امتیاز خواهند گرفت . کارت شماره ۸ هم به ازای هر رای ۱ امتیاز کسب می کند که با احتساب ۳ رای که دریافت کرده است ۳ امتیاز کسب می کند که این امتیاز به بازیکن صاحب کارت تعلق می گیرد. کارت شماره ۵ نیز ۱ امتیاز کسب خواهد کرد.

مهره های و رنگ های کارت های امتیازدهی بازی دسته جمعی استوژیت
مهره های و رنگ های کارت های امتیازدهی بازی دسته جمعی استوژیت

بعد از آنکه امتیاز ها مشخص شد هر بازیکن به اندازه امتیازی که دریافت کرده است مهره خود را بر روی صفحه به جلو می برد . تمام شدن بازی به این صورت می باشد که هر بازیکنی به انتهای خانه های بر روی صفحه بازی رسید برنده خواهد شد و به عنوان تعبیر کننده اعظم یا استوژیتاک اعظم شناخته خواهد شد. ولی شما می توانید در این قسمت از توافق بین خودتان نیز برای انتهای بازی استفاده کنید . برای مثال هر نفری که زودتر به امتیاز ۵۰ برسد برنده است یا اینکه هرگاه کارت های دست بازیکنان به اتمام رسید بازی به انتها برسد و بازیکنی که بیشترین امتیاز را داشت برنده باشد. همیشه برای اضافه کردن هیجان به بازی از این روش ها استفاده کنید تا بازی برایتان یکنواخت و تکراری نشود.

 

خوشبختانه از آن جایی که نشر هوپا کارت های این بازی را به صورت هوشمندانه ای انتخاب و طراحی کرده است، دست شما در انتخاب جملات، شعر و … باز می باشد و می توانید بازی دسته جمعی استوژیت را برای مدت طولانی بازی کنید و لذت ببرید. از طرف دیگر هوپا قصد دارد تا کارت های جدیدی نیز برای استوژیت تولید کند تا بازیکنانی که این بازی را دارند دوباره بتوانند هیجان را به بازی خود باز گردانند و از استوژیت مثل روزهای اول لذت ببرند.

 

جمع بندی و نتیجه گیری

اگر طرفدار بازی های دسته جمعی هستید و همیشه در جمع ها و مهمانی هایتان به دنبال ابزاری برای سرگرمی افراد حاضر می گردید شک نکنید استوژیت می تواند به راحتی این کار را برای شما انجام دهد و شما و اطرافیانتان را برای مدتی سرگرم نماید. داخل جعبه بازی هم یک عدد کیسه پارچه ای قرار دارد که با آن می توانید استوژیت را به هر جا که رفتید ببرید و جمعتان را شاد کنید. در آخر نیز خوشحال می شویم نظر شما را در ارتباط با این بازی و دیگر بازی های دسته جمعی بدانیم.

 

راهنمای صوتی بازی دسته جمعی استوژیت را بشنوید :

 

اطلاعات کلی در ارتباط با بازی دسته جمعی استوژیت :

نوع بازی کارتی ، دارای صفحه بازی
رده سنی ۱۲ سال به بالا
تعداد بازیکنان ۲ تا ۸ نفر (۴ نفر به بالا برای لذت بیشتر)
مدت زمان بازی ۳۰ تا ۶۰ دقیقه
تولید کننده بازی نشر هوپا
میزان نوشته های انگلیسی بدون نوشته خاص
سال تولید ۱۳۹۴
خطر بلعیدن دارد
اهداف آموزشی استوژیت پرورش مهارت‌های خلاقیت، تعیین توالی، حل مسئله، تصمیم‌گیری سریع، ذهن‌خوانی، پیش‌بینی، پردازش آنی اطلاعات و انعطاف‌پذیری ذهنی

 

محتویات داخل بسته بندی بازی دسته جمعی استوژیت :

صفحه امتیاز دهی ۱ عدد
کارت تصویر ۹۶ عدد
کارت امتیازدهی ۶۴ عدد برای بازی گروهی / ۱۲ عدد برای بازی ۲ نفره
مهره چوبی رنگی ۸ عدد
اقلام دیگر کیسه پارچه ای جهت حمل / دفترچه راهنما

 

فروشندگان بازی دسته جمعی استوژیت

آرتی کالا
دی جی کالا
محل قرارگیری نام فروشگاه شما